מה זה וורדפרס?

11 אוגוסט 2013, פורסם על ידי Admin ב- חברת בניית אתרים, חנות וירטואלית

וורדפרס היא תוכנה חופשית, מבוססת אינטרנט, שכל אחד יכול להשתמש בה כדי לבנות ולתחזק אתר אינטרנט או בלוג. במקור זו בעיקר הייתה דרך קלה לפתוח בלוג. אבל, הודות למאמציהם של ציבור גדול של מתכנתים הפועלים להעמיק ולשפר את יכולות התכנה, וורדפרס הפכה להיות הרבה יותר מאשר רק כלי לבלוגרים.

וורדפרס של היום היא לחלוטין "מערכת ניהול תוכן" (CMS), מה שאומר שניתן להשתמש בה להפעלת אתרי עסקים עשירי מדיה, הפועלים בשיתוף עם רשתות חברתיות.

ישנן ארבע סיבות עיקריות לשקול את השימוש ב-WordPress עבור אתר אינטרנט חדש:

  1. עיצובי WordPress מבוססים על "ערכות נושא". ערכות נושא מורכבות מתמונות ושפת קוד הנקראת CSS האחראית לעצב את התכנים בדף, כך ניתן להתאים אישית את המראה והתחושה של אתר וורדפרס תוך שימוש בערכת נושא קיימת מראש ועריכות עיצוביות.
  2. וורדפרס מאפשרת לכל אחד ליצור ולערוך דפי אינטרנט חדשים ו"הודעות" בלוג רק באמצעות דפדפן אינטרנט. אין צורך בידע ב-HTML או שפת קוד אחרת. ממשק העריכה של וורדפרס הוא קל מאוד לשימוש, השימוש בו דומה לתוכנות עיבוד תמלילים פשוטות כמו Word . מנהל האתר יכול להעניק רמות שונות של גישה למשתמשים באתר, ובכך לאפשר להם לתרום לאתר. בגלל שממשק הניהול הוא אינטרנטי, ניתן להתחבר לוורדפרס, להוסיף ולערוך דפים באתר, מכל מחשב שיש בו חיבור פשוט לאינטרנט.
  3. תכונות בוורדפרס מאפשרות לך לעדכן את האתר/הבלוג שלך לעתים קרובות, לקבל ולהגיב להערות של הקוראים שלך, ולאפשר לאחרים להירשם לתוכן באתר שלך באמצעות RSS. זה נהדר עבור הלקוחות הקיימים שלך וגם עבור לקוחות פוטנציאליים נוספים. זה גם נהדר עבור מנועי חיפוש, משום שמנועי חיפוש אוהבים תוכן טרי.
  4. יש עוד הרבה תכונות של אתר או בלוג וורדפרס שהופכות אותו להרבה יותר טוב מאשר אתר אינטרנט מסורתי "סטטי", "בסיגנון חוברת" (כלומר, שנבנה פעם אחת, ומעולם לא עודכן לאחר מכן) כשמדובר באופטימיזציה של מנועי חיפוש ופעילות במדיה החברתית. רבים ממאפיינים אלה מטופלים באופן אוטומטי, ודורשים מאמץ קטן, אם בכלל (ללא מיומנות תכנות) מצידך.
תגיות >