השיטה לקידום אתרים בגוגל – קישורים לא מתו – הדרך שבאמצעותה אתם בונים אותם כן

13 מאי 2018, פורסם על ידי Admin ב- קידום אתרים בגוגל

למאמר הראשון בשיטה לקידום אתרים בגוגל

מותם של הקישורים נופח במידה מוגזמת. לעתים קרובות זה מרגיש שמקדמי אתרים בגוגל מכל רחבי העולם מתרוצצים עם כובעי נייר כסף תוך טענה כי מאמצי יצירת קישורים לא רק שלא עובדים, אלא הם גורמים לעצמם וללקוחותיהם להענש.

תירוצים טובים יותר לירידה בערך הקישורים לקידום אתרים בגוגל יכולים לנוע בין העובדה שאתם קניתם אותם מבחור שמשתמש ב- Fiverr ומוסיף אותם בהמוניהם באמצעות סקריפט לבלוג כי הרשת כוללת 500 בלוגים על אותה כתובת IP ברמת C.

או, אולי אתם לקחתם פיקוד על הנושא וקניתם תוכנה כדי להתמודד עם כניסת הקישורים שלכם. Xrumer, SEO Nuke, או אחת מרבות האחרות שנותנות לכם סוג של גישת "תתחבר ותשחק" לבניית קישורים… בוודאי, זו האפשרות החכמה יותר.

או, אולי אתם עדיין מסתמכים על ספריות מאמרים ותגובות לבלוג מסוג "do follow". לא משנה מה אתם עושים, הקישורים שלכם לא יכולים לעבוד כמו שעבדו בעבר. אני אומר "אולי", כי, למרות שבדרך כלל אנו לא ממליצים על שיטות אלה, עדיין ישנם מקרים רבים שהם גישה זו עדיין עובדת. תמיד הכי טוב זה להחליט כל מקרה לגופו על מה שיספק את ההחזר על ההשקעה הטובה ביותר המבוסס על היעדים והניסיון שלכם.

אמנם יש מקרים שבהם זה מוביל להצלחה בקידום אתרים בגוגל (אם כי ככל הנראה הצלחה קצרת מועד), זה בדרך כלל מתחיל הרבה זמן בהתחשב בכך שהקישורים שהם בנו הם הסיבה לצרות בתחום ה-SEO. אחרי הכל, אתם ביליתם שלוש שעות בקריאת מאמרים, ולחצתם על כפתור ה- "Go" בתוכנה שלכם, אבל הגידול הבולט היחיד בקשר לזה הוא רגשות הדיכאון שלכם.

אז אולי זה זמן להסתכל על מציאות חלופית שרוב מקדמי האתרים בגוגל בדרגה נמוכה לקחו בחשבון עד עכשיו. אולי קישורים הם חשובים יותר ממה שאי פעם ידעתם. המלכוד היחידי הוא שהם צריכים להיות טובים, ו"טובים "זה לא משהו שאפשר להשיג בקלות.

החנות המקוונת של יואב

בואו נסתכל על דוגמה טיפוסית-למחצה שאתם מקבלים מרוב מקדמי האתרים בגוגל כאשר הם מנסים להגיד לכם למה קישורים הם המגיפה החדשה, ולמה יש להימנע מהם בכל המחיר. לחנות המקוונת של יואב היה פרופיל קישורים של כ-500 קישורים. אמנם זה לא מספר עצום של קישורים, אך הם היו בעמוד הראשון ברוב מילות המפתח הרלוונטיות ביותר בנישה שלו.

כל זה היה מגניב עד שהופיע עדכון חדש של גוגל שהחליטה לזהות את רוב הקישורים עם תוכן מזערי, אתרי ספאם, או במספר גורמים אחרים בעלי ערך נמוך. עכשיו יואב נשאר עם חבורה של קישורים שפשוט לא מצליחה לתפוס את העין של גוגל יותר.

ברור שחלק מהקישורים האלה עדיין חשובים. למעשה, הם באופן ברור יותר חשובים מרוב 500 הקישורים הנכנסים שנדחקו לשוליים על ידי העדכון של גוגל. זה המקום בו איש SEO חכם יכנס לפעולה; בניסיון לברר במה היו שונים הקישורים הטובים שעדיין מחזיקים מעמד בדירוג עם מה שנשאר להם ולהבין מה הוא יכול לעשות כדי לבנות יותר.

למרבה הצער, זה מרגיש שרוב מקדמי האתרים בגוגל מעדיפים לבוא עם תירוצים כגון "קישורים הם פאסה." חברים, אנו מבטיחים לכם שקישורים עדיין חשובים לקידום אתרים אורגני.

בחזרה לקישורים

מתוך 500 הקישורים ומעלה שאיבדו את הערך שלהם, אתם יכולים לראות במבט קרוב יותר, כי מאתיים היו הגשות לדירקטורי, מאה בערך היו תגובות בבלוג, עוד מאה היו קישורי אתר רחבים ששילמתם עליהם בעבר, והמעטים שנותרו לכם הם אלה ששכרו ספק עבודה בחו"ל כדי לבנות לכם באמצעות שיטות שאתם כנראה לא רוצים לדעת עליהן בזמנו.

זה משאיר אותכם עם חמישים קישורים "טובים".

מתוך החמישים האלה, עשרים הם קישורים שמזכירים את התוכן שלכם בבלוגים אחרים. עשרה הם מתוך אותן תגובות שפרסמתם באתרים אחרים שמובילים בנישה זו. העשרה האחרונים הגיעו מערוצי הפצה בתוך הנישה שלכם. ברור שזה קצת פשטני, אבל אתם מקבלים את התמונה הכללית פחות-או-יותר.

אולי התוכן הוא המלך…

לא במובן שזה הדבר היחיד שחשוב, אבל אם אנחנו עושים הצצה מהירה בתוך פרופילי הקישור שלנו תוכלו להבחין שהיחידים שעדיין בעלי משמעות כלשהי קשורים באופן ישיר לתוכן. לשלם חמישה דולרים עבור מאות קישורים בדירקטורי, או קישורי אתרים נרחבים בתוך רשתות בלוג הם בדרך-כלל חסרי ערך (או שיהיו כאלה בקרוב), אבל אלה שאיכשהו קשורים לתוכן עדיין נראים ככאלה ששמרו על ערכם.

אז מהי המסקנה שרוב מקדמי האתרים נמשכים אליה?

"בעקבות העדכון האחרון של גוגל קישורים כבר לא חשובים יותר לקידום אתרים בגוגל".

הגישה הנכונה לסוג זה של דילמה צריכה להיות כזאת:

"חלק מהשיטות ששימשו אותי בעבר כדי להשיג קישורים לא עובדות, אז כדאי להעביר את הפוקוס לשיטות שכן עובדות."

גוגל אינה מענישה אתרים איכותיים

אם תסתכלו על כמה מהאתרים שנענשו למרות שיש להם קישורים מאתרים איכותיים אתם תבינו במהרה שהסיבה לכך היא תיקיות קישור זול ותוכן מחורבן, ולא הקישור עצמו – לפחות לא אלה הלגיטימיים. גוגל לא יוצאת מגדרה כדי להעניש אתרים טובים. אם התוכן שלכם נכתב (ולא הועתק) על ידי סופר דובר-עברית איכותית, ופרופיל הקישור שלכם הוא טבעי יחסית (בעיקר כתוצאה מהתוכן המיוצר או הסמכות הכללית של האתר שלכם) אז אין לכם מה לדאוג יותר מדי.

הנה המפתח לקידום אתרים שעובד בגוגל

איכות, איכות, איכות…

החכמים מבין מקדמי האתרים בגוגל הולכים ומתרחקים ממציאת כל הזדמנות קישורית, ובמקום להתמקד בבניית קישורים שהם לא רק רלוונטיים, הם מתמקדים באלה שבעלי סמכות גבוהה ובנויים סביב תוכן איכותי. בשנתיים האחרונות, ראינו עלייה אדירה במספר הפוסטים האורחים, ויש לכך הסבר.

שותפי תוכן הם המפתח לבניית קישורים.

בעוד שחלק מהאנשים עשויים לטעון שהם כבר נענשו על קבלת פוסטים אורחים, או על כתיבתם באתרים אחרים, זהו רק חצי מהסיפור. כן, הפוסט האורח שקיבלתם (או שכתבתם אותו בעצמכם) היה הסיבה לעונש שלכם, אבל רק אדם חסר מעוף יכול להאשים את השיטה ולא את המבצע.

גוגל מעודדת פרסום אורח אם הוא מספק ערך לקוראים. הפוסטים האורחים שנענשו הם הפוסטים הדלים, הלא רלוונטיים, או כאלה שהיו מלאי קישורים מעוגנים. בקיצור, אם אתם כותבים פוסט אך ורק לשם קישוריות (במקום לכתוב פוסט באיכות גבוהה שמביא ערך), לאורך זמן אתם תפגעו בעצמכם.

איכות גבוהה היא בעלת חשיבות עליונה, במיוחד עכשיו. גוגל כבר לא מקבלת ניסיונות שאינם בלב שלם כדי לתפעל את המערכת. עכשיו, לא רק שהאיכות של התוכן שאתם מייצרים באתר שלכם היא ברת-חשיבות, גם האיכות של הפוסטים האורחים שלכם ואיכותו של האתר שבו אתם מפרסמים את הודעות האורח שלכם הינם גורמים חשובים במשוואה.

מי שמבין שבניית הקישורים לא מתה, אלא עניין של עבודה / איכות קשה על פני כמות, הם מקדמי אתרים בגוגל כי שהולכים לקטוף את הפירות מקמפייני בניית הקישורים הנוכחיים (והעתידיים) שלהם.

קישורים לא מתו, אבל יכול להיות שהדרך שבעזרתה אתם בונים אותם כן.

למאמר הבא בשיטה לקידום אתרים בגוגל